Mały-wielki dowód na to, że superwizja jest inspirująca !!!

[ Kasia Dujanowicz ] -

30-11-2015

Za oknem ciemno i dość chłodno... jesień w pełni. Pracujemy jak co miesiąc superwizyjne, po części teoretycznej, po dyskusji przystępujemy do pracy w grupkach. Obowiązkowo każdy pracuje na swoim celu - prawdziwym - bo to jest wartość dodana naszych spotkań...

 

Aż tu nagle wybrzmiewa głośna dyskusja, czuć w powietrzu emocje i ekscytacje... tak, tak, tak - właśnie tak, podczas prac grupowej narodził się pomysł na nowe, inspirujące wydarzenie w Szczecinie pn. COACHING CZYLI CO?

 

Joanna i Agnieszka pracując coachingowo wpadły na pomysł wydarzenia, którego celem miało być zwiększenie świadomości na temat coachingu, pokazanie czym on tak naprawdę jest, jak działa, jakie daje korzyści. Stworzenie możliwości aby każdy chętny mógł DOŚWIADCZYĆ, POZNAĆ, DOTKNĄĆ, POCZUĆ czym jest coaching oraz odnalazł swojego coacha i styl pracy, który dla niego będzie najlepszy.

 

I tak podczas 20-minutowej pracy zasiane zostało ziarenko, które w grupie niesamowitych coachów kiełkowało kilka miesięcy, aby 3 grudnia 2015r. o godzinie 16.oo na Wyższej Szkole Bankowej oddział w Szczecinie, odbyło się niecodzienne wydarzenie pn. COACHING CZYLI CO...? Wydarzenie organizowane przez WSB oddział Szczecin wraz z Coachami pod okiem Szkolenia dla biznesu Katarzyna Dujanowicz.

 

COACHING CZYLI CO...? to inicjatywa rozwojowa doświadczonych coachów, podlegających procesowi superwizji grupowej, polegająca na organizacji warsztatu coachingowego oraz 20-minutowych bezpłatnych sesji coachingowych, dla osób które chcą doświadczyć coachingu, sprawdzić jak on działa oraz poznać różne style coachingowe.

 

Celem organizowanego wydarzenia jest stworzenie przestrzeni, do budowania świadomości coachingowej, pokazania jak powinien wyglądać profesjonalny coaching, jakie daje możliwości, jakie są jego korzyści. Ważne jest to, aby pokazać, że z coachingu może korzystać ten, kto naprawdę tego chce, jest zmotywowany do pracy nad swoimi celami, ponieważ korzystanie z tej formy wsparcia bez motywacji, "na siłę" lub po prostu z ciekawości, czy na zasadzie "wszyscy mają swoich coachów" - nie będzie skuteczne.

 

Wydarzenie jest w pełni kompleksowe i buduje świadomość zarówno na poziomie wiedzy jak i doświadczenia, tak więc najpierw będzie można POSŁUCHAĆ, a następnie POCZUĆ. Dodatkowo plusem wydarzenia jest fakt, iż mini sesje coachingowe będzie prowadziło siedmiu coachów - o różnych stylach, różnych osobowościach i obszarach specjalistycznych, tak aby pokazać, że coachowie są różni, pracują w różnych stylach, więc każdy może odnaleźć tego, z którym będzie chciał pracować, z którym będzie czuł swoistą "chemię".

 

Na początku wydarzenia odbędzie się warsztat pn. Coaching - prostota i różnorodność. Typy i rodzaje oraz zastosowania, stworzona będzie przestrzeń do poznania coachów i wybrania tego, z którym chcesz popracować, a później do godziny 20.oo coachowie Katarzyna Dujanowicz, Gosia Olewnik, Małgorzata Krawczak, Joanna Sawicka-Budziak, Katarzyna Sekula, Agnieszka Markiewicz, Anna Chraniuk - prowadzić będą 20-minutowe mini-sesje coachingowe.

 

Na wydarzenie COACHING CZYLI CO...? dedykowani są coachowie, posiadający wieloletnie doświadczenie coachingowe - pracujący zgodnie z wymaganiami International Coach Federation (ICF), są podczas własnego procesu rozwojowego i podlegają superwizji grupowej. To coachowie, którzy pracują z ogromną pasją oraz zaangażowaniem, wkładając w swoją pracę nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale też serce, niezbędne w procesie coachingowym.

  

"By osiągnąć coś, czego nigdy wcześniej nie osiągnąłeś

musisz stać się kimś, kim nigdy nie byłeś;

musisz nauczyć się rzeczy, których do tej pory nie znałeś."

Les Brown