KURS NA SUPERWIZORA COACHINGU OD PODSZEWKI…

[ Kasia i Ania ] -

6-08-2017

A więc jak naprawdę wygląda kurs?

Kurs zaczyna się od zjazdu stacjonarnego, który trwa dwa dni – 16 godzin. Już na zjazd uczestnicy przyjeżdżają przygotowani, gdyż na około tydzień przed kursem dostają materiały do zapoznania się. Przez dwa dni dajemy wiedzę i nasze doświadczenie. Tak naprawdę pierwszego dnia zgłębiamy wszystko to, co ważne merytorycznie w superwizji jednocześnie jej doświadczając. Drugi dzień, to PRAKTYKA, PRAKTYKA, PRAKTYKA. Uczestnicy ćwiczą i doświadczają superwizji, otrzymując szczegółową informację zwrotną wraz z obszarami do rozwoju. Na koniec drugiego dnia – każdy wie co już ma, co jeszcze musi w sobie rozwinąć aby superwizję prowadzić. Ponad to ma kompleksowe wsparcie merytoryczne, materiały, modele, narzędzia, schematy – wszystko gotowe do zastosowania w praktyce.

 

Co dalej po zjeździe stacjonarnym?

Teraz zaczyna się czas pracy, doświadczania roli superwizora coachingu. Uczestnicy wyrabiają godziny sesji superwizyjnych – cały czas jesteśmy w kontakcie, Wy pytacie – my odpowiadamy, wspieramy, tłumaczymy, pokazujemy… Każdy z uczestników po około miesiącu doświadczania nagrywa sesję i przesyła nam, poddajemy ją superwizji – dajemy kompleksową informację zwrotną zarówno w formie pisemnej jak i on-line („na żywo” wyjaśniamy, doceniamy, wskazujemy obszary do rozwoju). Aby jeszcze dokładniej sprawdzić w jaki sposób uczestnicy kursu pracują w połowie kursu odbywa się grupowa sesja superwizji on-line. Wszyscy spotykamy się „na łączach”, aby popracować, aby dzielić się doświadczeniami, aby rozwiać wszystkie wątpliwości, omówić sytuacje trudne… Podczas całego kursu uczestnicy mają obowiązek prowadzić superwizje, doświadczać, wdrażać zalecenia. Pod koniec 3 miesiąca pracy każdy z uczestników nagrywa kolejną sesję, tzw. egzaminacyjną – ona decyduje, czy uczestnik otrzymuje certyfikat, czy pracujemy przez kolejny miesiąc i konieczne jest jeszcze jedno nagranie.

 

Mam certyfikat i co?

Każdy uczestnik który zaliczył egzamin otrzymuje od nas certyfikat oraz rekomendacje. Ponad to każdy ma możliwość skorzystania z dwu, godzinnych interwizji on-line. Co więcej uczestnicy mają swoją zamkniętą grupę na FB, gdzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, zadawać pytania – po prostu „być w kontakcie” – a my zawsze służymy wsparciem i pomocą, bo szerzenie idei superwizji jest dla nas wartością nieocenioną.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do kontaktu :) :) :) 

 

 

A my bardzo dziękujemy I grupie kursu na superwizora coachingu… mocno trzymamy za Was kciuki. Dzięki Wam, na naszym blogu już za chwilę kolejne artykuły, kolejna dawka wiedzy, refleksje i wnioski.