Kilka powodów, dla których warto…

[ Kasia i Ania ] -

8-03-2017

Jesteśmy dumne, bo nasze cele przemieniły się w plany, a te plany właśnie zaczynają się realizować… czy może raczej my je realizujemy. Już 4-5 kwietnia w Warszawie ruszamy z naszym autorskim KURSEM NA SUPERWIZORA COACHINGU. Ostatnio pisałyśmy skąd pomysł, a dziś pragniemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto aby wziąć w nim udział i spotkać się z nami?

 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że kurs ma charakter praktyczny – warsztatowy. Okraszony jest wiedzą, jednak to na czym na szczególnie zależy to doświadczanie. Na kursie będziesz mógł doświadczyć superwizji – przetestować narzędzia, które od nas dostanie oraz modele. Będziesz mógł poczuć to, co później pozwoli Ci na efektywną pracę jako superwizor. Nad programem kursu pracowałyśmy ponad pół roku, skrupulatnie notując wszystkie pomysły, ale też – a może przede wszystkim obserwując swoją pracę, testując modele i narzędzia, które pragniemy Wam pokazać. Wszystko jest przemyślane, zweryfikowane i mamy wrażenie ma niezwykłą wartość.

 

Warto też podkreślić, że jest to jedyny kurs w Polsce, który przygotowuje do roli SUPERWIZORA COACHINGU – daje narzędzia, metody, a wszystko oparte na naszym doświadczeniu w prowadzeniu superwizji indywidualnych oraz grupowych.

 

Jakie są korzyści?

Przede wszystkim to, że pokazujemy superwizję przez pryzmat największych organizacji coachingowych w Polsce: Izby Coachingu, ICF i EMCC. Nie zamykamy się na jedną ścieżkę, ale pragniemy pokazać je wszystkie, zwracając jednocześnie uwagę na ich podobieństwa jak i różnice. Ważne jest dla nas by łączyć, a nie dzielić – by dawać i pokazywać, że mamy wybór, że każda organizacja dba i ma na uwadze dobro i rozwój coacha, o czym świadczy fakt że zwraca uwagę na superwizję, pisze o niej, wymaga… a wybór, która jest najbliższa naszemu sercu jest naszą indywidualną sprawą. Stąd nie ma znaczenia (jeśli jesteś coachem) do jakiej organizacji przynależysz, jaką szkołę ukończyłeś – tu nie ma to znaczenia, jeśli praktykujesz coaching, jeśli robisz lub chcesz robić superwizję – będą one na pewno etyczne i zgodne z wytycznymi oraz standardami jakie na ten moment są. Podkreślamy „na ten moment” ponieważ superwizja się rozwija i pewnie za jakiś czas kryteria mogą się zmienić.

 

Na kursie otrzymasz również kompleksowe przygotowanie do prowadzenia superwizji – zarówno indywidualnych jak i grupowych. Damy Ci autorskie narzędzia, z których będziesz mógł korzystać – pokażemy Ci jak, podzielimy się naszym doświadczeniem oraz wskażemy jakie warianty u nas wystąpiły… chętnie też wysłuchamy Twojego punktu widzenia i odczuć jakie dane narzędzie Tobie dostarczy. Poza tym pokażemy strukturę superwizji – tą na której my pracujemy, którą wykorzystujemy. Ty będziesz mógł sobie ją zmodyfikować, dopasować do siebie, do własnych doświadczeń i swojego stylu pracy.

 

Dzięki nastawieniu na doświadczanie, zyskasz szersze spojrzenie na swoją pracę jako coach i superwizor. Ponad to podczas całego kursu będziemy wspierały Cię podczas Twojego rozwoju, a przez miesiąc od zakończenia kursu będziesz mógł indywidualnie skorzystać z naszego wsparcia merytorycznego podczas prowadzenia własnych superwizji.

 

Chcesz więcej korzyści?

Dzięki temu, że warsztat ma charakter praktyczny, a Ty poza salą szkoleniową pracujesz również na zewnątrz ze swoimi Klientami, dzięki temu, że my wspieramy tą pracę – dajemy feedback, pracujemy również z Tobą on-line, a Ty masz w ramach kursu zapewnione z nami konsultacje, możesz otrzymać od nas:

- jeśli starasz się o akredytację Coacha IC otrzymasz niezbędne zaświadczenie o uczestnictwie w superwizji;

- jeśli starasz się o akredytację Superwizora IC otrzymasz rekomendacje od dwu akredytowanych Superwizorów IC niezbędne w procesie akredytacji;

- jeśli odnawiasz akredytację w ICF otrzymasz zaświadczenie o odbyciu superwizji od coacha ICF PCC.

 

Kogo tak naprawdę zapraszamy?

- Praktykujących Coachów, którzy chcą pełnić rolę superwizorów – prowadzić superwizje grupowe i indywidualne;

- Menadżerów, którzy pełnią rolę osób zarządzających grupą coachów w ramach organizacji, potrzebują wiedzy i narzędzi związanych z wspieraniem, wzmacnianiem coachów;

- Superwizorzy i mentorzy prowadzący praktykę superwizyjną, którzy są zainteresowani podnoszeniem swoich kompetencji oraz wzbogaceniem warsztatu pracy, poznaniem nowych narzędzi i metod.

 

 

TO JAK DOŁĄCZYSZ DO NAS?

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

A jeśli masz pytania – zadzwoń, napisz… chętnie odpowiemy